°C

Włochy: 103-latka wyleczona z koronawirusa

fot. PAP/EPA
 

Prawie 103 lata ma najstarsza we Włoszech pacjentka wyleczona z koronawirusa - podała lokalna prasa w Genui. "Jej historia jest tchnieniem nadziei w burzy, jaką przeżywamy"- powiedział doktor Raffaele De Palma z miejscowego szpitala.

Wydawany w Genui dziennik „Il Secolo XIX” opisał przypadek kobiety o imieniu Lina, urodzonej w 1917 roku, która mieszka w domu spokojnej starości. Dwa tygodnie temu zaczęła źle się czuć.

Do szpitala trafiła z niewydolnością serca, ale okazało się, że ma też problemy z oddychaniem. Test na obecność koronawirusa okazał się pozytywny.

„Mieliśmy małe nadzieje, bo koronawirus ciężko atakuje ludzi starszych. Ale nie wzięliśmy pod uwagę tego, jak silna jest pani Lina” – przyznała cytowana w gazecie lekarka Vera Sicbaldi, która się nią opiekowała.

Jak dodała, „pacjentka wyzdrowiała nie potrzebując nawet specjalnej terapii stosowanej przy Covid-19”.

„Nawet my prawie nie jesteśmy w stanie tego wytłumaczyć” – powiedziała lekarka. Podkreśliła: „Naprawdę potrzebowaliśmy takiego zastrzyku ufności”.

Tuż przed swoimi 103. urodzinami pacjentka wróciła do zdrowia.

W czwartek poinformowano, że w Rimini z Covid-19 wyleczony został 101-letni mężczyzna. Wcześniej wyzdrowiała 95-latka z Modeny.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku