°C

Ginekolog: przyszłe mamy są w dobrych rękach!

Fot. Pixabay
 

Ginekolodzy proszą przyszłe mamy o zachowanie spokoju i dostosowywanie się do zasad bezpieczeństwa: unikanie dużych skupisk ludzkich, przestrzeganie zasad higieny oraz spokojne oczekiwanie w domu na poród.

Jak mówi ginekolog Sławomir Laber, współczesna medycyna nie odnotowała przypadku zakażenia się noworodka koronawirusem. Zdaniem lekarza w lubuskich szpitalach wdrożone są wszelkie środki prewencyjne.

Sławomir Laber odradza wizyty osobiste u lekarzy rodzinnych, także ginekolodzy często decydują się na konsultacje on-line. – Nie każde przeziębienie jest tożsame z zachorowaniem na koronawirusa – uspokaja specjalista.

Czas walki z pandemią to trudny moment dla młodych mam, których dzieci musiały zostać w inkubatorze na neonatologii. Rodzice dzieci mają zakaz wstępu na oddział ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii. Rozłąka jest wtedy bardzo trudna. Dlatego lekarz prosi, by takie młode mamy otoczyć szczególną opieką.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze uruchomił specjalny telefon, pod którym dyżurują psychologowie oraz pielęgniarki laktacyjne. Dodatkowo pracownicy oddziału neonatologii co drugi dzień wyślą rodzicom zdjęcie malucha i przekażą informacje o stanie zdrowia dziecka. Dodajmy, że w szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze jest obecnie około 20 noworodków.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku