°C

Koniec sezonu siatkarskiego. Olimpia do I ligi, Sobieski czeka na swoją szansę

fot. Filip Górecki
 

Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił zakończyć, w związku z pandemią koronawirusa, wszystkie rozgrywki seniorskie w Polsce.

Kibiców w województwie lubuskim interesował głównie los trzech zespołów, które awansowały do turniejów półfinałowych o awans do I ligi – Astry Nowa Sól, Olimpii Sulęcin i Sobieskiego Żagań. Długo nie wiadomo było, jak zostanie zakończona sprawa walki o ów awans. Dyskusja w środowisku trwała przez kilkanaście dni, zespoły zostały poproszone o wyrażanie swojego zdanie o tym, jak rozwiązać sytuację i w końcu związek podjął odpowiednie decyzje. Teraz już wszystko jest jasne.

Wiemy więc, że do I ligi zaproszona została Olimpia Sulęcin, która wygrała wcześniej grupę I i zgłosiła chęć gry na tym poziomie. Sulęcinianie oraz BAS Białystok, MKS Avia Świdnik i LKS Czarni Rząśni będą teraz poddane weryfikacji pod kątem gry w KRISPOL I lidze. Prezes i trener Olimpii Łukasz Chajec podkreśla, że komunikat PZPS o niczym nie przesądza:

Sobieski Żagań, który zajął 3. miejsce w grupie IV i też ma ochotę na I ligę został umieszczony wśród drużyn – nazwijmy to – oczekujących na swoją szansę. Sobieski oraz MKS Andrychów, LUKS Wilki Wilczyn, KS Metro Warszaw i UMKS MOS Wola Warszawa będą mogły starać się o awans do KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn jeśli zwolnią się miejsca w lidze i spełnią wymogi określone przez PLS, która prowadzi I ligę.

I jeszcze Astra Nowa Sól. Ten klub wygrał w rundzie zasadniczej swoją grupę, ale postanowił nie zgłaszać akcesu do I ligi.

Tymczasem z II ligi nikt nie spadnie, a wojewódzkie związki siatkarskie mają prawo do zgłoszenia do II ligi po jednym zespole(będzie to pewnie zwycięzca 3 ligi – u nas był to SKS Gorzów).

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku