°C

Trener Lechii ZG o podziale 3 ligi: Nielogiczny!

fot. Jacek Białogłowy
 

Wciąż nie wiadomo czy i kiedy ponownie ruszy III liga. W związku z pandemią koronawirusa wszystkie rozgrywki z Polsce są wstrzymane. Wszyscy czekają na rozwój wydarzeń, a na razie padają różne propozycje dokończenia rozgrywek na różnych szczeblach.

Kilka dni temu prezes Dolnośląskiego Związki Piłki Nożnej Andrzej Padewski zaproponował, by po wznowieniu rozgrywek podzielić III ligę na II grupy – mistrzowską i spadkową. Chodzi w tym pomyśle o to, żeby uniknąć grania przez 3 ligowców dwóch meczów w tygodniu. Stałoby się tak, gdyby rozgrywki wróciły dopiero w maju.

 – W obrębie obu grup będzie się toczyć rywalizacja uwzględniająca obecny dorobek punktowy. Jeśli dany zespół grał z kimś u siebie, to teraz zagra na wyjeździe, pod warunkiem, że będzie miał tego przeciwnika w swojej grupie – mówił Padewski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. I dodawał, że przy jego autorskim projekcie, przy powrocie rozgrywek w maju dałoby się 3 ligę zakończyć przed wakacjami.

Jak na to patrzy jedyny lubuski 3-ligowiec czyli Lechia Zielona Góra? Zapytaliśmy o to jej trenera – Andrzeja Sawickiego. Nie bardzo mu się ten pomysł podoba….

Na razie pomysł pozostaje tylko „na papierze”, a decyzje mają być podejmowane przez władze związku po Wielkanocy. Rozgrywki wstrzymane są natomiast do 26 kwietnia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku