°C

Jest miejski pakiet pomocowy

 

Miasto ogłasza pakiet pomocowy dla gorzowskich przedsiębiorców. Decyzją prezydenta i radnych na ten cel przeznaczonych zostanie 10 milionów złotych - dwa miliony do rozdysponowania w ramach indywidualnych potrzeb, osiem milionów na umorzenie lub obniżenie lokalnych podatków i opłat.

Dzięki pakietowi istnieje między innymi możliwość umorzenia na dwa miesiące czynszu dla najemców lokali komunalnych i dzierżawców nieruchomości związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, a także opłat za użytkowanie wieczyste gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej

Pomysłem na przetrwanie i odbudowanie biznesu restauratorów jest obniżenie opłaty za zajęcie powierzchni przez ogródki konsumpcyjne do jednego grosza za metr kwadratowy.

Ponadto powstała możliwość odroczenia, rozłożenia na raty, a także umorzenia odsetek lub zaległości podatków i opłat lokalnych. O taką ulgę mogą wnioskować podatnicy, którzy działają w branży uwzględnionej w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego. Wnioski z branż, które nie zostały ujęte w tym rozporządzeniu, będą rozpatrywane indywidualnie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku