°C

Dwóch kolejnych pacjentów z koronawirusem

Fot. A.Steciąg
 

W regionie mamy dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem potwierdzone wynikami testów laboratoryjnych. Takie informacje przekazało przed chwilą ministerstwo zdrowia. To pacjenci z Gorzowa oraz powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Jak mówi Aleksandra Chmielińska- Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego, stan pacjentów jest dobry, zarówno dziecko, jak i mężczyzna są leczeni w domu.

Łącznie w regionie odnotowano do tej pory 23 przypadki zakażenia (w tym pacjent “zero”):

1 osoba z powiatu żagańskiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
1 osoba z powiatu wschowskiego,
2 osoby z powiatu żarskiego,
2 osoby z Gorzowa,
1 osoba z powiatu zielonogórskiego,
5 osób z Zielonej Góry,
2 osoby z powiatu sulęcińskiego,
1 osoba z powiatu słubickiego,

a także
2 osoby z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sumie o kolejnych 31 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce, łączny bilans wzrósł do 957 osób. Resort przekazał też, że w szpitalu w Bolesławcu zmarła trzynasta osoba.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą też: 11 osób z woj. dolnośląskiego, siedmiu z woj. wielkopolskiego, czterech z woj. podkarpackiego, dwóch osób z woj. kujawsko-pomorskiego, dwóch z woj. śląskiego oraz po jednej osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ministerstwo przekazało również, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku