°C

Świdnica nie odwołuje sesji Rady Gminy

fot. S. Kordyjalik
 

Mimo epidemii koronawirusa i wprowadzonych przez rząd obostrzeń dotyczących poruszania się i zgromadzeń, władze Świdnicy nie odwołały zaplanowanej na dziś sesji Rady Gminy.

W porządku obrad znalazły się m.in. uchwały dotyczące spraw budżetowych, a także zgody na zmianę granic gminy w związku z planowaną budową obwodnicy Zielonej Góry.

Przewodniczący rady Tomasz Marczewski mówi, że sesja odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, bez udziału gości czy mieszkańców gminy:

Decyzja o zwołaniu dziś sesji Rady Gminy budzi wiele kontrowersji wśród radnych. W obradach nie weźmie udziału m.in. radny Marek Bursztyn, który podkreśla, że w obecnej sytuacji nie ma co ryzykować:

Podobnego zdania jest także radny z Letnicy – Adam Szreder, który także nie wybiera się na dzisiejszą sesję.

– Moim zdaniem, uchwały z dzisiejszego porządku obrad można by przyjąć w innym terminie, np. w maju lub czerwcu – zapewnia Szreder:

Innego zdania jest natomiast wójt gminy Świdnica. Krzysztof Stefański uważa, że przewodniczący rady nie powinien odwoływać dzisiejszej sesji, bo do przyjęcia są ważne uchwały, których nie można odłożyć na później:

Dodajmy, że zaplanowana na dziś sesja Rady Gminy w Świdnicy ma się rozpocząć o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej zbiorą się członkowie komisji, aby zaopiniować projekty dzisiejszych uchwał.

Przewodniczący Rady Gminy w Świdnicy zapowiedział w rozmowie z Radiem Zachód, że jeśli radni nie stawią się na obradach i nie będzie potrzebnego kworum, sesja zostanie przełożona na inny termin.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku