°C

Szkoły przygotowują się do zajęć przez internet

Fot. PIxabay
 

Gorzowskie szkoły przygotowują się nauki zdalnej. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zawieszenie zajęć w placówkach obowiązywać będzie do 10 kwietnia. W tym czasie szkoły realizować mają jednak podstawę programową.

 Chodzi o to, by nauczycieli mogli w sposób systematyczny przekazywać wiedzę, kontaktować się z uczniami, a nawet wystawiać oceny. Mówi rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela:

Staramy się tak przygotować zajęcia, by ich realizacja nie stanowiła problemu zarówno dla uczniów jak i ich rodziców – mówi Agnieszka Wroniak, pełniąca obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie:

Do zajęć na platformie internetowej przygotowują się także uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego. – Zajęcia w naszej szkole będą odbywać się według planu – mówi dyrektor II LO Tomasz Pluta:

Szkoły zdają sobie sprawę, że przynajmniej przez kilka pierwszych dni mogą pojawić się problemy organizacyjne i techniczne. Wszyscy mają jednak nadzieję, że wystarczy kilka dni, by nauczanie online odbywało się płynnie.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku