°C

Ograniczenia dla obywateli w Skwierzynie

Fot. Pixabay
 

Place zabaw, boiska i miejsca ogólnie dostępne zostały wyłączone i zamknięte, a urzędnicy Urzędu Miasta i Gminy w Skwierzynie zostali podzieleni na dwie grupy, nie zazębiające się - powiedział Radiu Zachód burmistrz Lesław Hołownia.

Dodał także, że nie docierają do niego sygnały od mieszkańców, że nie mogą załatwić jakiś swoich spraw w urzędzie:

 – W ostatnich godzinach szpitalowi miejskiemu przekazano 500 maseczek ochrony osobistej, a mieszkańcy Skwierzyny włączyli się w pomoc szpitalowi – dodaje burmistrz Hołownia:

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że zakaz wychodzenia z domów obowiązuje poza koniecznymi sytuacjami, jak wyjście do pracy, sklepu czy apteki. Nie dotyczy on także wolontariuszy, którzy pomagają np. seniorom. Przemieszczać się można tylko w grupie dwuosobowej, jednakże obowiązek ten nie obejmuje rodzin. Postępujmy rozsądnie i bez paniki, przestrzegajmy zaleceń specjalistów i nie ulegajmy niesprawdzonym i często fałszywym informacjom.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku