°C

ARiMR przyjmuje wnioski o dopłaty

Fot. www.armir.gov.pl
 

Mimo pandemii koronawirusa Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wypłatę unijnych dopłat bezpośrednich za ten rok.

Jest to o tyle prostsze, że od trzech lat wszystkie dokumenty składa się w wersji elektronicznej, za pośrednictwem portalu e-WniosekPlus.

Mimo tego, wielu rolników nie zgłosiło jeszcze po dopłaty. Jak wylicza Andrzej Rochmiński, dyrektor lubuskiego oddziału regionalnego ARiMR, złożonych do tej pory wniosków jest ok. 40 procent mniej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku:

 

Andrzej Rochmiński zaznacza, że wypełnienie e-wniosku o dopłaty unijne jest bardzo proste. Każdy rolnik posiada indywidualne hasło, które umożliwia mu dostęp do portalu e-WniosekPlus. Tam znajdują się już wszystkie niezbędne formularze, wypełnione m.in.: na podstawie ubiegłorocznych wniosków. Rolnik może je zatwierdzić lub wprowadzić zmiany dotyczące np. areału czy zakresu upraw lub działalności rolniczej.

– Nie jest to trudne, o ile wiemy, jak to zrobić. Jeśli nie, to teraz może być kłopot, bo rolnik nie będzie mógł się niestety spotkać z doradcą – dodaje Rochmiński:

 

W województwie lubuskim z unijnych dopłat bezpośrednich korzysta ok. 19 tys. rolników. W tym roku będą mieli więcej czasu na złożenie e-wniosku, ponieważ z powodu epidemii koronawirusa termin ubiegania się o płatności wydłużono o miesiąc, czyli do 15 czerwca.

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku