°C

CBOS: Polacy rekordowo wysoko oceniają pracę policji

FOT. LUBUSKA POLICJA
 

Pracę policjantów pozytywnie ocenia 80 proc. Polaków, negatywną opinię o działalności policji ma 11 proc. badanych - wynika z najnowszych badań CBOS. Według ośrodka, notowania policji są rekordowo wysokie.

Z przedstawionego we wtorek przez Centrum Badań Opinii Społecznej raportu „Oceny działalności instytucji publicznych i mediów” wynika, że pozytywna ocena pracy policji w stosunku do badania z września ub.r. wzrosła o 5 proc. Z kolei o 4 proc. zmniejszyła się liczba badanych, którzy źle oceniają działania funkcjonariuszy.

Z najnowszego badania wynika, że pracę policjantów pozytywnie ocenia 80 proc. badanych. Blisko 11 proc. ankietowanych wyraziło niezadowolenie z działalności funkcjonariuszy.

Jak zaznaczył CBOS, negatywne opinie o pracy policji relatywnie często pojawiają się wśród respondentów źle sytuowanych (22 proc.), badanych w wieku od 18 do 24 lat – 20 proc. i w wieku od 45 do 54 lat (19 proc.), mieszkańców największych miast (20 proc.) oraz badanych niepraktykujących religijnie (26 proc.).

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (358) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5–15 marca 2020 roku na liczącej 919 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku