°C

Stilon proponuje: podzielmy IV ligę. LZPN zdecyduje po świętach

fot. Filip Górecki
 

Stilon Gorzów wyszedł z propozycją podziału IV ligi lubuskiej na grupę mistrzowską i spadkową.

Miałoby to pozwolić na dokończenie sezonu pomimo aktualnego zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa – a przypomnijmy, że wszystkie ligi piłkarskie są zawieszone do 26 kwietnia włącznie. Mówiąc najprościej: liga zostałaby podzielona na pół. Pierwsza ósemka grałaby między sobą z zachowaniem dorobku punktowego z jesieni a gospodarzem meczu byłby gość w danym spotkaniu rundy jesiennej. Analogicznie funkcjonowałaby grupa spadkowa.

Podobne rozwiązanie, które miałoby być zastosowane na wszystkich poziomach od III ligi w dół, zasugerował ostatnio wiceprezes PZPN Andrzej Padewski. Gorzowski klub skierował pismo w tej sprawie do Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Mówi trener Stilonu Prosupport, Kamil Michniewicz:

Prezes LZPN Robert Skowron nie chce się oficjalnie wypowiadać w tej sprawie. Przekazał nam jedynie, że pomysłów na dokończenie rozgrywek jest kilka a decyzje zapadną nie wcześniej niż tuż po świętach Wielkiej Nocy.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku