°C

71 proc. Polaków dobrze ocenia działania rządu w walce z epidemią

Sondaż wyborczy
 

71 proc. Polaków dobrze lub bardzo dobrze ocenia działania rządu w walce z epidemią koronawirusa. Pozytywnie o działaniach rządu wypowiada się także większość wyborców Koalicji Obywatelskiej - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Na zlecenie portalu wPolityce.pl respondenci odpowiadali pracowni Social Changes na pytanie: „Jak ocenia Pani/Pan działania polskiego rządu w sprawie koronawirusa (COVID-19)?”. Wyniki opublikowano w czwartek.

„Zdecydowanie pozytywnie” działania rządu ocenia 29 proc. badanych, a 42 proc. „raczej pozytywnie”. Według portalu, oznacza to wzrost ocen pozytywnych w ciągu ostatniego tygodnia o 23 punkty procentowe.

Zdaniem 5 procent ankietowanych działania rządu należy ocenić „zdecydowanie negatywnie”, a 13 proc. „raczej negatywnie”. Według portalu, suma ocen negatywnych spadła w porównaniu z poprzednią falą badań o 6 punktów procentowych. 11 proc. badanych wybrało odpowiedź „nie mam zdania”, co oznacza spadek o 17 punktów.

Portal zaznaczył, że pozytywnie o działaniach rządu wypowiada się nie tylko 86 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości, ale także 62 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej, podczas gdy w poprzednim badaniu, działania rządu dobrze oceniało 37 proc. wyborców KO.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku