°C

FamilySearch w Collegium Polonicum

Collegium Polonicum
 

Biblioteka Collegium Polonicum uzyskała status biblioteki afiliowanej przy FamilySearch, amerykańskiej organizacji zajmującej się nieodpłatnym udostępnianiem miliardów danych genealogicznych użytkownikom na całym świecie. Dzięki tej afiliacji użytkownicy Biblioteki Collegium Polonicum uzyskają łatwy dostęp do cyfrowych ksiąg metrykalnych z Polski, Niemiec i innych krajów świata, a w szczególności do wielu zbiorów zastrzeżonych, z których nie można korzystać na komputerach domowych.

– Biblioteka Collegium Polonicum dołączyła tym samym do ok. 800 bibliotek publicznych na całym świecie, które oferują swoim użytkownikom poszerzony dostęp do danych metrykalnych zgromadzonych przez FamilySearch i jest pierwszą taką biblioteką na terenie Europy Środkowej i Wschodniej – mówi dr hab. Izabela Parowicz, która zainicjowała i nadzorowała proces afiliowania Biblioteki Collegium Polonicum przy FamilySearch:

 

Warto dodać, że Izabela Parowicz od kilku lat prowadzi na wydziale kulturoznawstwa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina zajęcia z genealogii. Afiliowanie Biblioteki Collegium Polonicum przy FamilySearch umożliwi sprawniejsze prowadzenie zajęć, a studentom w znaczący sposób ułatwi i przyspieszy ich własne badania genealogiczne. Z bazy można korzystać bezpłatnie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku