°C

Trzy dodatkowe przejścia graniczne w Lubuskiem

Fot. A.Steciąg
 

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o otwarciu kolejnych przejść granicznych. Dotyczy to także granicy polskiej-niemieckiej. Ma to pozwolić na upłynnienie ruchu i rozładowanie korków po przywróceniu kontroli granicznych i ustanowieniu sanitarnych.

Granicę można przekroczyć teraz także na przejściach Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz oraz w Zgorzelecu.

Do wczoraj był tam możliwy jedynie ruch pieszy. Teraz na trzech przejściach w Słubicach, Kostrzynie i Zgorzelcu możliwy będzie ruch pieszy, osobowy i towarowy. W Gubinie granice mogą przekroczyć piesi i osoby przemieszczające się samochodami osobowymi.

Granicę z Czechami można przekroczyć na trzech nowych przejściach: w Gołkowicach, Lubawce i Głuchołazach, a granicę z Litwą na dodatkowym przejściu w Ogrodnikach.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku