°C

Policja dementuje fakenewsy Platforma Obywatelska #Lubuskie

fot. Twitter
 

Burza w serwisach społecznościowych po skandalicznym twitterowym wpisie na profilu „Platforma Obywatelska #Lubuskie”. Administrator profilu zarzucił policjantom ze Słubic brak interwencji w związku z rzekomym wezwaniem na miejscowym bazarze. We wpisie pojawił się zarzut, że policjanci w obawie przed koronawirusem, uciekają na zwolnienia lekarskie. Informacje okazały się fałszywe.

Poszło o wpis dokonany z profilu „PO #Lubuskie” w godzinach popołudniowych.

Policja dementuje fakenewsy Platforma Obywatelska #Lubuskie Radio Zachód 9 sierpnia 2020

Do sprawy bardzo szybko odniosło się biuro prasowe lubuskiej policji. Okazało się, że żadnego wezwania na bazarze w Słubicach nie było:

Policja dementuje fakenewsy Platforma Obywatelska #Lubuskie Radio Zachód 9 sierpnia 2020

Skandaliczny wpis skomentował też rzecznik Komendy Głównej Policji. Mariusz Ciarka stwierdził, że zarzuty uderzają w dobre imię funkcjonariuszy, którzy z ogromnym poświeceniem pomagają w walce z koronawirusem.

 

Policja dementuje fakenewsy Platforma Obywatelska #Lubuskie Radio Zachód 9 sierpnia 2020Wpis od kilku godzin komentują szeroko internauci. Są oburzeni fałszywymi zarzutami pod adresem policjantów ze Słubic.

Twitterowy profil „Platforma Obywatelska #Lubuskie” oznaczony jest jako „konto nieoficjalne prowadzone przez sympatyków PO”. Zawiera jednak odnośniki do oficjalnej strony internetowej partii, a profil obserwują czołowi politycy ugrupowania. Na wpis w dzisiejszym Lubuskim Forum Radia Zachód powoływał się szef Platformy w regionie – poseł Waldemar Sługocki

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku