°C

Nowosolskie działania w sprawie koronawirusa

Fot. Marek Turowski.
 

Mieszkańcy Nowej Soli w różny sposób reagują na zalecenia Rządu w sprawie postępowania wobec zagrożenia zarażeniem się koronawirusem. W szkołach i przedszkolach jest pusto, a placówki kultury i obiekty sportowe zawiesiły swoją działalność.

Jednak na ulicach jest sporo osób, a supermarkety przeżywają oblężenie. Do tego nowosolanie mają różne zdanie na temat wprowadzenia nowych przepisów specustawy.

Rodzice z Nowej Soli poważnie potraktowali zasady postępowania dotyczące zagrożenia koronawirusem i nie posłali swoich dzieci do miejscowych szkół i przedszkoli. Dziś i jutro w placówkach tych odbywają się tylko zajęcia świetlicowe. – Na przykład do naszej placówki przyszło tylko dwoje uczniów – powiedział Bogdan Mikulski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowej Soli.

Stadion i hale sportowych w Nowej Soli zostały zamknięte nie tylko dla organizacji zawodów. Nie odbywają się tam także treningi klubów sportowych. – Poza tym nieczynne jest największe miejsce rekreacji w tym mieście – powiedział Grzegorz Rogula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Soli:

 
 Od dziś jest zamknięty miejski żłobek i szkoły średnie. Nowe przepisy dotyczące zamknięcia placówek   oświatowych, kultury i obiektów sportowych, będą obowiązywać do 25 marca.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku