°C

W Szczańcu powstanie CUS

fot. S. Kordyjalik
 

W Szczańcu powstanie Centrum Usług Społecznych. Pod tą nazwą kryje się wspólna siedziba stowarzyszeń, organizacji i instytucji, działających na rzecz społeczności lokalnej w gminie Szczaniec.

– Centrum Usług Społecznych będzie się mieścić w budynku, gdzie kiedyś pracowali policjanci. Niszczejący obiekt już remontujemy – informuje Krzysztof Neryng, wójt Szczańca.

 

Na finansowanie przedsięwzięcia składają się środki z pięciu realizowanych przez gminę projektów. Dwa projekty realizowane będą ze wsparciem wojewody, dwa z pomocą urzędu marszałkowskiego, piąty wspiera fundusz ochrony środowiska. Cała inwestycja kosztuje 3,5 miliona złotych, a dofinansowanie to prawie 3,3 miliona. Całość będzie gotowa pod koniec roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku