°C

Powiat słubicki o sytuacji po koronawirusie

Fot. A. Steciąg
 

W Słubicach odbyła się dzisiaj nadzwyczajna sesja rady powiatu słubickiego.

Mimo, iż spotkanie zostało zaplanowane jeszcze pod koniec lutego i miało dotyczyć spraw oświatowych, radni zapoznali się też z informacją na temat działań podjętych przez powiat po potwierdzeniu pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Przypomnijmy, że zarażony nim pacjent to 66-letni mieszkaniec Cybinki, jednej z miejscowości w powiecie słubickim.

Wojciech Obremski, rzecznik starosty słubickiego, zapewnia, że nie ma jednak żadnych powodów do niepokoju. Jak mówi, władze powiatu natychmiast wdrożyły procedury kryzysowe i są w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami:

 

Dodajmy, że jeszcze wczoraj decyzją starosty powiatowego oraz prezesa Szpitala Powiatowego w Słubicach wstrzymano do odwołania wszelkie odwiedziny w tej lecznicy. W gestii wójtów i burmistrzów poszczególnych gmin w powiecie słubickim pozostawiono natomiast decyzję o ewentualnym odwołaniu czy zakazie organizacji imprez masowych.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku