°C

Jest wniosek o odwołanie inspektora sanitarnego ze Słubic

Jadwiga Caban-Korbas, fot. Facebook/koscierzyna24.info
 

Zachowanie Państwowej Powiatowej Inspektor Sanitarnej w Słubicach Jadwigi Caban-Korbas jest nieakceptowalne - Lubuski Wojewódzki Inspektor Sanitarny zwrócił się do starosty powiatowego o natychmiastowe odwołanie jej z zajmowanego stanowiska - poinformował Generalny Inspektorat Sanitarny.

W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim, w środę w słubickim starostwie zebrał się sztab kryzysowy, podczas którego głos zabrała Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna. Media obiegło nagranie opublikowane przez koscierzyna24.info na Facebooku. Caban-Korbas na posiedzeniu sztabu opowiadała m.in. o relacjach rodzinnych chorego. Mówiąc o tym, że próbowała uzyskać dane dotyczące pacjenta, powiedziała, że na tyle poczuł się lepiej, „że już się odgrażał”. O Cybince, w której mieszka chory, powiedziała, że „podobno wygląda, jakby ją korniki zżarły”.

We wpisie GIS na Twitterze zachowanie PPIS w Słubicach oceniono jako nieakceptowalne. Podkreślono również, że zgodnie z przepisami to nie GIS powołuje PPIS.

„Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska”

– poinformował Generalny Inspektorat Sanitarny.

Caban-Korbas apelowała o spokój i wyjaśniała, czym jest koronawirus. Inspektor zalecała: „Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może z mężem też nie, bo po co chłopa tam zarazić w razie. Nie plujemy na ulicy. Wiecie państwo dlaczego? Wirus lubi człowieka, on wcale nie chce siedzieć na powierzchniach, które nie są ludzkie. Nie ma tam się czym paść. Ale w tej galaretowatej plwocinie może kilka godzin przetrwać”.

Opublikowane nagranie kończy fragment, na którym inspektor śpiewa: „Jak się masz, kochanie, jak się masz”.

Koronawirus w Słubicach

Koronawirus w Polsce.Pierwsze uderzenie.Fragmenty wystąpienia szefowej słubickiego Sanepidu 😀Najlepsze na końcu…4:36Źródło: HTS SłubiceCała konferencja tutaj: https://www.facebook.com/hts.slubice/videos/897074950726873/

Opublikowany przez koscierzyna24.info Środa, 4 marca 2020

W nocy z wtorku na środę potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent hospitalizowany jest w Zielonej Górze. Mężczyzna przyjechał do Polski z Niemiec, z Westfalii. Stan jego zdrowia jest dobry, a przebieg choroby łagodny. Podróżował do Polski autobusem.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku