°C

Koncertowo uczcili Wyklętych

fot. Krzysztof Filmanowicz
 

Marek Piekarczyk, Ania Rusowicz, Mateusz Ziółko i inni artyści wystąpili dziś na koncercie pt. Pytając o Polskę. Organizowane po raz piąty wydarzenie poświęcone było pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W hali CRS pojawiło się kilka tysięcy uczniów z zielonogórskich i lubuskich szkół. Marek Piekarczyk, wokalista i autor tekstów, podkreśla, że bardzo ważne jest dziś przekazywanie młodzieży prawdy historycznej:

W opinii przybyłych na koncert uczniów postawa żołnierzy niezłomnych, którzy przeciwstawiali się komunistycznej władzy, była bohaterstwem:

Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku impreza odbędzie się z jeszcze większym rozmachem.

Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Civitas Christiana we współpracy z radnymi Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Patronat nad imprezą objęli wojewoda lubuski Władysław Dajczak, poseł Jerzy Materna, prezydent miasta Janusz Kubicki i przewodniczący Rady Miasta Piotr Barczak.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku