°C

Chwała Żołnierzom Wyklętym

 

Wojewódzkie Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, zorganizowane przez wojewodę lubuskiego Władysława Dajczaka, rozpoczęły się w Gorzowie tuż przez godziną 10.00.

Pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego, wojewoda lubuski wspólnie z europosłanką Elżbietą Rafalską, posłami i przedstawicielami miasta, a także pocztami służb mundurowych i gorzowskich szkół, złożył kwiaty by upamiętnić historię tych niezłomnych żołnierzy. Mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Zdaniem europosłanki Elżbiety Rafalskiej, kultywowanie tradycji żołnierzy wyklętych to odkłamywanie historii o tych bohaterach.

Starsi i młodsi mieszkańcy Gorzowa, uczestniczący we mszy świętej w Kościele Pierwszych Męczenników Polskich, wyszli z nabożeństwa bardzo wzruszeni.

Paweł Skubisz z Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, w dniu pamięci o żołnierzach wyklętych przekonuje, że najważniejsza jest edukacja.

Wojewódzkie Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Gorzowie, zakończyły się apelem poległych i złożeniem kwiatów w Parku 750-lecia miasta, pod obeliskiem upamiętniającym niezłomnych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku