°C

W Żarach uczczono Żołnierzy Niezłomnych

fot. S. Kordyjalik
 

W Żarach odbyły się dzisiaj uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. W kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiona została okolicznościowa msza święta, a po niej, przed pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, oddano honory wojskowe, złożono wieńce i kwiaty.

Dr Krzysztof Kopociński, prezes Koła Tarnopolan z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich podkreślił, że wielu Żołnierzy Niezłomnych pochodziło z Kresów.

Po raz trzeci, żarskie uroczystości odbyły się pod osobistym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. – Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że to nasze obchody dostrzegła i doceniła głowa państwa- mówi Paweł Konieczny, proboszcz parafii.

 Ceremoniał wojskowy zapewniła kompania honorowa z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku