°C

Finał Erasmusa w gorzowskim I LO pełen emocji

autor: Piotr Wiśniewski
 

Pełna aula i mnóstwo dźwięków, tańca oraz emocji, a to wszystko w pierwszym Liceum Ogólnokształcącym, gdzie odbył się finał międzynarodowego Projektu Erasmus +.

Bardzo pozytywnie tygodniowe zajęcia uczniów I LO oraz gości z Turcji, Rumuni i Portugalii ocenił dyrektor szkoły Mariusz Biniewski.

Koordynatorka Projektu Iryna Polikowska, obserwując relacje między uczestnikami Projektu zauważyła, że porozumienie między nimi pojawiło się już pierwszego dnia.

Pod dużym wrażeniem efektów działań w I LO, była absolwentka tej szkoły Lubuski Kurator Oświaty, Ewa Rawa.

Dla Fundy Dost nauczycielki z Turcji, Erasmus + nie był pierwszym tego typu działaniem, w którym wzięła udział.

Uczniowie I LO stwierdzili, że taki Projekt bardzo otwiera na inne kultury.

Wzruszającym punktem koncertu był performance, który przygotowali wszyscy uczestnicy imprezy. Młodzież poprzez specjalną instalację pozdrowiła grupę z Włoch, która nie mogła uczestniczyć w zajęciach, w związku z sytuacją w ich kraju, spowodowaną Koronawirusem. W przyszłym roku szkolnym planowane są rewizyty w krajach partnerskich.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku