°C

Ogrodowe prace w nowym rytmie, to przez zmiany klimatu

Fot. Pixabay
 

Marzec za pasem, w ogrodach czas na wiosenne porządki. Choć jak mówi Marcin Barabasz, kierownik w Szkółce Krzewów Ozdobnych Pudełek w Iłowej, zmiany klimatu powodują, że sezon na niektóre prace trwa cały rok.

Ciepłe zimy, rzadkie przymrozki i temperatury ujemne mają wpływ na rytm ogrodowych prac:

Marcin Barabasz dodaje, że w takich warunkach mogą przyjąć się w ogrodach rośliny, które do tej pory nie miały na to szans, ze względu na słabą odporność na mrozy.

Iłowska szkółka roślin słynie z rododendronów. Kierownik podkreśla, że tej zimy zaobserwował nowość – rośliny nie przeszły w stan uśpienia.

– Wegetacja, choć osłabiona, cały czas trwała – dodaje. – Zobaczymy jak te zmiany przełożą się na terminy kwitnienia. Niewykluczone, że może być ono przyspieszone nawet o dwa, trzy tygodnie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku