°C

Dzień Języka Ojczystego na UZ

Fot. Inst. Filologii Polskiej UZ
 

Kilkudziesięciu uczniów szkół średnich z Głogowa, Sulechowa, Nowej Soli, Wolsztyna, Żagania i Zielonej Góry wzięło dziś udział w potyczkach językowych zorganizowanych z okazji obchodzonego niedawno Dnia Języka Ojczystego.

Była to szósta edycja konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego oraz Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

– Chcemy w ten sposób uhonorować Dzień Języka Ojczystego, a także propagować polszczyznę i poprawne zachowania językowe – mówi organizatorka konkursu prof. Anna Wojciechowska:

 

Uczniowie, którzy wzięli dziś udział w obchodach Dnia Języka Ojczystego na Uniwersytecie Zielonogórskim, uważają, że to dobra inicjatywa, która w ciekawy sposób promuje nasz język:

 

Mariola Kołodziej, polonistka z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli, zapewnia, że jest wielu uczniów, którzy interesują się językiem polskim i chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach:

 

Dodajmy, że zwycięzcami dzisiejszego konkursu w ramach Dnia Języka Ojczystego na Uniwersytecie Zielonogórskim zostali uczniowie z Nowej Soli. Dwa kolejne miejsca na podium zajęły drużyny z Zielonej Góry i Wolsztyna.

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku