°C

Likwidacja wschowskich szkół

Fot. Marek Turowski.
 

Wschowscy radni podjęli uchwały intencyjne w sprawie likwidacji czterech szkół podstawowych i dwóch punktów przedszkolnych na terenie gminy. Chodzi o placówki w Lginiu, Konradowie, Łysinach i Siedlnicy.

Władze gminy wskazywały na zbyt dużą liczbę szkół podstawowych i za duże środki przeznaczone na ich utrzymanie oraz małą liczbę uczniów. Wcześniej w tej sprawie odbyły się spotkania z różnymi środowiskami. – Radni podjęli decyzje zdecydowaną większością głosów – powiedział Aleksander Ziemek ze wschowskiego ratusza:

Kurator musi podjąć decyzję w ciągu 30 dni. W przypadku pozytywnej decyzji sprawa wróci do wschowskiej rady. Na utrzymanie oświaty gmina wydaje rocznie 35 milionów złotych, z czego 15 milionów złotych stanowi subwencja oświatowa.

 
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku