°C

Jutro Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

fot. Mateusz Gadomski
 

Po raz siódmy w Zielonej Górze odbędzie się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To część obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca.

O szczegółach niedzielnego marszu mówi Hubert Wójcik, prezes koła Młodzieży Wszechpolskiej w Zielonej Górze, który był gościem Rozmowy Punkt 9:

Marsz współorganizuje kilka środowisk:

Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczną się w Zielonej Górze w niedzielę o 11.00, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod Tablicą Pamięci  przy Areszcie Śledczym. O 12.15 w kościele pw. św. Jadwigi rozpocznie się msza w intencji Żołnierzy Wyklętych. Później zaplanowano przemarsz z kościoła pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych na placu majora Adama Lazarowicza. Tam o 13.30 rozpocznie się uroczyste zgromadzenie i apel pamięci.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku