°C

Msza pokutna za grzech pedofilii w Kościele

Pixabay
 

W Świebodzinie odbędzie się dziś diecezjalna msza pokutna za grzechy pedofilii w Kościele. To odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który zaapelował, aby pierwszy piątek Wielkiego Postu był dniem modlitwy i pokuty za wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Ks. Andrzej Sapieha, rzecznik Kurii Biskupiej w Zielonej Górze, podkreśla, że takie msze pokutne odbędą się dzisiaj we wszystkich polskich diecezjach:

Konferencja Episkopatu Polski zachęca dziś do modlitwy i pokuty wszystkich wiernych.

– Kościół to wspólnota, a więc wspólnie powinniśmy też pokutować za grzechy popełniane w Kościele – przypomina ks. Andrzej Sapieha:

Msza pokutna za grzechy pedofilii w Kościele odbędzie się w świebodzińskim sanktuarium o godz. 18.30 i poprzedzona zostanie Drogą Krzyżową. Rzecznik Kurii Biskupiej mówi, że wybór tego miejsca ma znaczenie symboliczne:

Dodajmy, że Kuria Biskupia w Zielonej Górze rozesłała też po całej diecezji specjalne materiały i pomoce duszpasterskie, które mają pomóc w przygotowaniu i poprowadzeniu podobnych mszy pokutnych w poszczególnych parafiach.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku