°C

Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film nt. koronawirusa

 

Z filmu udostępnionego przez MZ dowiedzieć się można jakie są główne objawy koronawirusa. Ministerstwo podpowiada także, jak skutecznie chronić się przed zakażeniem oraz co należy zrobić, gdy podejrzewamy, że możemy być zainfekowani.

Jak poinformował dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, według dostępnych obecnie danych, jeśli dzieci zapadają na chorobę wywołaną koronawirusem, to przechodzą ją bezobjawowo. Nie ma też przypadku śmiertelnego dziecka. Jak dodał, najbardziej narażone są osoby starsze, które chorują na choroby przewlekłe.

„Wszystkie dane, które otrzymujemy ze Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że jeżeli nawet dziecko zostanie zakażone koronawirusem, to przechodzi to w sposób bezobjawowy. Nie znalazłem przypadku, by dziecko zainfekowane koronawirusem zmarło. W tej liczbie złych informacji, to dobre informacje”

– powiedział wiceminister.

Resort zdrowia informuje, że wykonano ponad 350 badań pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2 i nie potwierdziły one jego obecności w Polsce. W sumie hospitalizacją objęto 47 osób, 55 osób jest objętych kwarantanną, a czynnym nadzorem epidemiologicznym – 1570 osób.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film nt. koronawirusa | Radio Zachód

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Łącznie na świecie od 31 grudnia 2019 r. do 27 lutego 2020 r. odnotowano 82 132 potwierdzone przypadki COVID-19. Na chorobę wywoływaną nowym koronawirusem zmarło 2 801 osób.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film nt. koronawirusa | Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku