°C

Nowe domy dziennego pobytu dla seniorów w Zielonej Górze

fot. Pixabay
 

Ośrodek Integracji Społecznej w Zielonej Górze otwiera dla seniorów dwa nowe domu dziennego pobytu. Placówki mieścić się będą na ul. Batorego i w Starym Kisielinie.

– Będziemy się tam opiekować osobami powyżej 60. roku życia, często samotnymi, którzy wymagają szczególnego wsparcia – mówi szefowa ośrodka Monika Kościucha:

Zielonogórski Ośrodek Integracji Społecznej otwiera domy dziennego pobytu w ramach projektu „Poznaj nowy świat dla seniorów”. Jedna taka placówka działa już w siedzibie ośrodka na os. Zacisze i – jak podkreśla Monika Kościucha – realizowane tam zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

– Na liście rezerwowej chętnych do przyjęcia mamy niemal 50 osób, stąd pomysł na utworzenie dwóch nowych domów – dodaje:

Dodajmy, że z nowego domu dziennego pobytu przy ul. Batorego w Zielonej Górze będzie korzystało 40 osób, w Starym Kisielinie 20, a kolejne 10 osób znajdzie swoje miejsce w placówce na os. Zacisze.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku