°C

Prezes szpitala odpowiada prezydentowi Zielonej Góry

Fot. Piotr Kuśnierz
 

Nie jest prawdą, iż szpital bankrutuje, i że kilkaset tysięcy złotych przekazanych przez miasto szpitalowi „poszło na szczotki i wiadra” – tak prezes Szpitala Uniwersyteckiego,  w wydanym oświadczeniu, odnosi się o wystąpienia prezydenta Zielonej Góry na wtorkowej sesji  Rady Miasta. 

Jak informowaliśmy, miejscy radni PO-KO chcieli wprowadzić do porządku obrad projekt uchwały o pomocy dla szpitala. Chodziło o 850 tysięcy złotych, które  miałyby zostać przeznaczone na  modernizację i zakup sprzętu medycznego. Uchwała nie znalazła się jednak  w planie sesji.  

Janusz Kubicki twierdził m.in., że w szpitalu źle się dzieje, a za ostatnią pomoc z miasta kupiono szczotki i środki czystości.

W oświadczeniu przesłanym do mediów, Marek Działoszyński wylicza m.in. zadłużenie szpitala w ostatnich latach, inwestycje i  kwoty pomocy, którą placówka otrzymała od miasta.

Pełna treść oświadczenia tutaj.

Prezydent Zielonej Góry do sytuacji odniósł  się na swoim profilu na Facebooku. W poniedziałek o godzinie 11.00 Janusz Kubicki ma się spotkać z zarządem województwa lubuskiego.

 

 

 

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku