°C

Konflikt zielonogórskiego magistratu ze szpitalem trwa. Padają ciężkie zarzuty

redakcja internetowa
 

Firma z Wrocławia chce wybudować przy Szpitalu Uniwersyteckim komorę hiperbaryczną – miasto postawiło ultimatum.

Przypomnijmy, wrocławska spółka jest zainteresowana inwestycją w Zielonej Górze. Magistrat nie wydał jednak pozwolenia na budowę. Władze miasta obawiają się wzmożonego ruchu pacjentów, z powodu dużego zainteresowania komorą hiperbaryczną. Magistrat twierdzi, że bez nowego ronda przy zielonogórskiej lecznicy, grozi nam paraliż komunikacyjny.

Na sfinansowanie tej dodatkowej inwestycji nie chce zgodzić się wrocławska spółka. Sprawę komentował w „Rozmowie Punkt 9” wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk:

To nie jedyny konflikt między szpitalem a miastem. Przypomnijmy, na wczorajszej sesji, radni nie zgodzili się, aby do porządku obrad weszła uchwała radnych PO-KO, w sprawie przyznania szpitalowi 850 tysięcy złotych.

Wiceprezydent Kaliszuk twierdzi, że magistratowi trudno jest współpracować z urzędem marszałkowskim, co wpływa również na dialog w sprawie pomocy szpitalowi:

Cała rozmowa z Krzysztofem Kaliszukiem poniżej:

Krzysztof Kaliszuk

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku