°C

Wystawa ikon w MZL

fot. MZL
 

W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze otwarta dziś zostanie wystawy ikon ze zbiorów Działu Sztuki Dawnej zielonogórskiego muzeum. To szczególny zbiór, bo jest plonem prawie pięćdziesięcioletniej współpracy placówki ze strażą graniczną. Ikony zostały zatrzymane na granicy przy próbie nielegalnego wywozu do Niemiec.

– Na wystawie zaprezentowanych zostało blisko 90 dzieł, są wśród nich wyobrażenia Chrystusa, Matki Bożej, Świętego Mikołaja oraz przedstawienia świąteczne – informuje Longin Dzieżyc, kurator wystawy.

 

 

Jednocześnie odbędzie się przekazanie i pokaz dwóch obrazów olejnych autorstwa poznańskiego twórcy Jerzego Piotrowicza. – Choć twórca związany był z Poznaniem, to jego prace o tematyce bachicznej wpisują się w nasz region – mówi Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

 

 

Oba wydarzenia w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze rozpoczynają się o 17.00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku