°C

25 lat „Sauerianum” – będzie płyta

foto: SMMOiK "Sauerianum"
 

W tym roku jubileusz 25 lecia działalności obchodzi drezdeneckie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej "Sauerianum". To stowarzyszenie słynie głównie z organizowanych od 25 lay Letnich Spotkań Kameralnych w kilku lubuskich miastach

– 25 lat to wiele wydarzeń – mówi Wiesław Pietruszak, prezes Stowarzyszenia

Ponadto stowarzyszenie bierze czynny udział w działaniach kulturalnych w Drezdenku – jest organizatorem wielu wystaw i spotkań z osobistościami świata kultury, literatury i muzyki
 
– Z okazji ćwierćwiecza zostanie wydana specjalna płyta – dodaje Pietruszak
 
 
Dodajmy, że ze Stowarzyszeniem związani są znakomici muzycy: Wiesław Ochman, Jarosław Bręk, Piotr Szychowski, Celina Kotz, czy zielonogórzanka Amelia Maszońska.
 
A o planach koncertowych stowarzyszenie i nagrywanej płycie z okazji ćwierćwiecza istnienia Adam Król w Regionalnym Magazynie Muzycznym rozmawiał z Wiesławem Pietruszakiem.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku