°C

Jest zgoda kuratora na likwidację szkoły w Golinie

Herb Jasienia
 

Urząd miasta w Jasieniu ma już pozytywną opinię kuratora w sprawie reorganizacji sieci szkół w gminie. Chodzi o zamknięcie szkoły w Golinie, gdzie liczba uczących się dzieci jest bardzo skromna.

– Zabiegaliśmy o tę decyzję, bo koszty ponoszone przez gminę na utrzymanie tej niewielkiej placówki są bardzo duże. Możemy też zapewnić, że dzieci, które będą od września uczęszczać do szkoły w Jasieniu, na pewno na tym zyskają – tłumaczy Katarzyna Łuczyńska, zastępca burmistrza Jasienia:

 

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do radnych gminy Jasień, którzy na sesji zbiorą się w czwartek. Ci jednakowoż podjęli wcześniej tzw. uchwałę intencyjną, która była podstawą do wystąpienia do kuratorium.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku