°C

Do Zbąszynka autobusem zamiast pociągiem

Fot. A. Steciąg
 

Pasażerowie pociągów jeżdżących z Zielonej Góry do Zbąszynka, Gorzowa czy Poznania muszą się przygotować na spore utrudnienia...

Za trzy tygodnie na trasie Zielona Góra – Zbąszynek wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Pasażerowie będą musieli korzystać z autobusów, aby dopiero w Zbąszynku przesiąść się do właściwego pociągu.

Jak wyjaśnia Krzysztof Pawlak, dyrektor Przewozów Regionalnych w Zielonej Górze, zmiana obowiązywać będzie przez kilka miesięcy i związana jest z remontem linii kolejowej nr 358:

 

Krzysztof Pawlak zapewnia, że wprowadzenie komunikacji zastępczej między Zieloną Górą a Zbąszynkiem nie wydłuży zbytnio czasu podróży do Gorzowa czy Poznania:

 

Paweł Nijaki, rzecznik Przewozów Regionalnych w Zielonej Górze, zapewnia, że pasażerowie będą odpowiednio poinformowani o komunikacji zastępczej na trasie Zielona Góra – Zbąszynek i nie powinni mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego autobusu:

 

Dodajmy, że remont linii kolejowej Czerwieńsk – Sulechów – Zbąszynek potrwa co najmniej do końca wakacji. Do tej pory na odcinku Zielona Góra – Zbąszynek obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku