°C

Kontrowersyjne rondo byłego prezydenta

fot. Google Street View
 

Wizjonerski niczym Tesla, nowoczesny jak Mark Zuckerberg, czy Elon Musk. Właśnie tak określano dziś na sesji Rady Miasta Nowa Sól byłego prezydenta Wadima Tyszkiewicza. I dlatego, za liczne zasługi, jedno z rond w mieście będzie nosiło jego imię. Sprawa budzi kontrowersje i nie brakuje głosów, że inicjatywa jest na wyrost.

Andrzej Petreczko, przewodniczący rady miasta podkreślał, że uhonorowanie Tyszkiewicza było wspólną inicjatywą prezydenta Jacka Milewskiego i radnych:

Większość radnych po wysłuchaniu laudacji i uzasadniań podjęło decyzję o nadaniu rondu na strefie przemysłowej, imię Wadima Tyszkiewicza. Dwóch radny wyraziło sprzeciw uchwale. Mówi Andrzej Wieczorek z Prawa i Sprawiedliwości:

O zdanie w tej sprawie zapytaliśmy mieszkańców. Wielu z nich mówiło o tym, że decyzja rady o takim uhonorowaniu Wadima Tyszkiewicza, jest przesadzona:

Odsłonięcie ronda nastąpi w maju.

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku