°C

Komora za rondo. Spór marszałek z prezydentem

Fot. Piotr Kuśnierz
 

Dziś na konferencji prasowej politycy Platformy Obywatelskiej zaapelowali do prezydenta Zielonej Góry o zaprzestanie blokowania budowy obiektu dla komory hiperbarycznej. Ten stoi na terenie szpitala, ale pozwolenie na budowę musi wydać właśnie Urząd Miasta Zielona Góra.

Komorę do leczenia licznych schorzeń nowoczesnymi metodami chce postawić inwestor prywatny, który świadczyłby usługi z kontraktu NFZ.

Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego podkreśla, że dziś takiej komory nie ma na Ziemi Lubuskiej i pacjenci zmuszeni są jeździć do Poznania lub Wrocławia.

– Urzędnicy miejscy twierdzą bezpodstawnie, że postawienie komory spowoduje ogromne korki w okolicy szpitala i stawiają wymóg budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Podgórnej i Waryńskiego – mówi poseł Waldemar Sługocki:

Budowa komory hiperbarycznej pozwoliłaby połączyć budynek gdzie świadczone są usługi radioterapii z budynkiem onkologii i nowym Centrum Matki i Dziecka.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku