°C

Nowoczesna sala w Leśniowie Wielkim

UM Czerwieńsk
 

Znakomicie się sprawdza nowa sala gimnastyczna, która od kilku tygodni działa przy szkole podstawowej w Leśniowie Wielkim. To miejsce, gdzie uczniowie mogą w pełni realizować program nauczania na lekcjach wychowania fizycznego, ale również miejsce rekreacji mieszkańców.

– Już na etapie projektowania obiektu zwrócono szczególną uwagę na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, co zapewni obniżenie kosztów użytkowania obiektu – tłumaczy Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

 

 

To ostatnia szkoła w gminie Czerwieńsk, która nie posiadała sali sportowej. Ta w Leśniowie Wielkim kosztowała 4,8 mln zł. Na finansowanie złożyły się gmina, Ministerstwo Sportu, budżet państwa z dotacji celowej oraz urząd wojewódzki w Gorzowie. A samorząd gminy myśli już o budowie boiska i szatni przy szkole w Nietkowicach.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku