°C

Rondo im. Tyszkiewicza? Tak, ale pod jednym warunkiem!

fot. Pixabay

O zasługach byłego prezydenta Nowej Soli, genialnego samorządowca, a obecnie wschodzącej gwiazdy polskiego parlamentaryzmu, pisać można wiele. Każdy jednak, kto spróbuje tej sztuki, szybko przekona się, że nie ma słów, które w pełni oddadzą wielkość tej wybitnej postaci. Śmiałych dzieł i wzniosłych idei Wadima Tyszkiewicza jest bowiem tak dużo i są tak wyjątkowe, że jedyne co pozostaje, to skłonić czoła w milczeniu, oddając się kontemplacji geniuszu.

Z takiego założenia wyszli również samorządowi spadkobiercy, sprawujący pieczę nad spuścizną po Tyszkiewiczu. Miast silić się na peany o swoim niegdysiejszym wodzu, postanowili uczcić jego pamięć, zwąc jego imieniem, jedno z nowosolskich rond. Projekt uchwały jest już gotowy, a ostateczna decyzja zapaść ma na najbliższej, nadzwyczajnej sesji miejskiej rady.

Nasza redakcja, nie mogąc wyjść z podziwu i uznania dla tej jakże słusznej inicjatywy, stawia wszakże jeden warunek. Rondu im. Wadima Tyszkiewicza mówimy zdecydowane tak, jeśli w jego środku stanie odpowiedniej wielkości gipsowy krasnal z podobizną wybitnego senatora.

fot.Pixabay

Rondo im. Tyszkiewicza? Tak, ale pod jednym warunkiem! Radio Zachód 5 sierpnia 2020Rondo im. Tyszkiewicza? Tak, ale pod jednym warunkiem! Radio Zachód 5 sierpnia 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku