°C

Akcja dla chorej Mii

Fot. Pixabay
 

Biegacze z Żagania organizują dziś w Parku Książęcym akcję pomocy 7-miesięcznej Mii. Do udziału zapraszają wszystkich mieszkańców i chętnych.

Mia Kurtuldu cierpi na SMA typu pierwszego, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Terapia genowa dostępna w Stanach Zjednoczonych kosztuje 9 mln zł.

– O Mii dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych – mówi Kinga Wójcik, jeden z organizatorów żagańskiego wydarzenia.

Mama dziewczynki pochodzi z Żagania, mieszkają w Wrocławiu.

Zapisy na biegi rozpoczną się o 9.30 i potrwają do 10.40, start o godz. 11 na podzamczu pałacu.

Poza tym będą porady stylistki osobistej, pokaz walk rycerskich, zumba, stoisko jednostki strzeleckiej i kiermasz ciast.

Pieniądze dla Mii zbierane są również na jednym z portali pomocowych, gdzie rodzice apelują o wpłaty: „choroba powoduje, że organizm naszej córeczki nie produkuje białka budującego komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym: nerwy co dzień ulegają uszkodzeniu, przestają wysyłać impulsy do mięśni, przez co te zanikają” – napisali.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku