°C

10 mln zł na opiekę społeczną w regionie

fot. Pixabay
 

Władze województwa lubuskiego podzieliły 10 mln złotych na projekty związane z usługami społecznymi w regionie.

Najwięcej, bo aż 4 mln złotych, otrzymał Ośrodek Integracji Społecznej w Zielonej Górze, który otworzy w mieście dwa nowe domy dziennego pobytu dla seniorów – na ul. Batorego i w Starym Kisielinie.

– Będzie to kontynuacja projektu, jaki realizujemy od kilku lat w naszej placówce na os. Zacisze – mówi szefowa ośrodka Monika Kościucha:

 

Ponad 160 tys. zł dofinansowania dostała też na swój projekt Chorągiew Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego, która przymierza się do otwarcia w Zielonej Górze Harcerskiego Klubu Seniora.

Harcmistrz Grzegorz Bazydło uważa, że taka placówka jest bardzo potrzebna:

 

Dodajmy, że władze województwa dofinansowały też w obecnym rozdaniu działania aktywizujące seniorów w gminie Wschowa, projekt „Sława wspiera wykluczonych” oraz realizowany w Gorzowie „Most pokoleń”. 1,5 mln zł dofinansowania otrzymał też Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, który tworzyć będzie w województwie punkty interdyscyplinarnego wsparcia rodziny.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku