°C

Żłobka w Bożnowie nie będzie. Gmina oddaje dotację

Fot. UG Żagań
 

Żłobka w Bożnowie nie będzie. Wójt gminy Żagań musiał zwrócić 1 milion 56 tysięcy złotych dotacji z rządowego programu Maluch+. Powód? Większość radnych była przeciw inwestycji.

Zdaniem wójta Leszka Ochrymczuka żłobek miał przyczynić się do rozwoju gminy i zachęcić do osiedlania się w okolicach Żagania.

Udało się pozyskać dotację na ten cel, ale potrzebna była również zgoda radnych na wkład własny gminy, który był koniecznością. Chodziło o  1 milion 74 tysiące złotych. Jednak radni nie wyrazili zgody na zmiany w budżecie. 

– Na chwilę obecną wycofaliśmy się z poparcia żłobka, bo nie byliśmy przekonani – mówi Ireneusz Szczupiel, sołtys Bożnowa i jeden z radnych gminy, który był przeciw.

Dodaje, że najpierw powinno zadbać się o obiekty gminne, które są w trakcie remontu lub wymagają pilnej modernizacji.

Tymczasem wójt twierdzi, że koszty utrzymania żłobka można byłoby pokryć jeszcze z innego programu:

To byłby kolejny milion złotych dla gminy, w tym 800 tys. zł poszłoby – przez dwa kolejne lata od otwarcia żłobka – na utrzymanie placówki, pensje, reszta na wyposażenie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku