°C

Prezydent apeluje o kulturę w kampanii i prezentuje sztab wyborczy

Fot. PAP/Paweł Supernak
 

Chciałbym, aby kampania wyborcza była kulturalna; proszę o to, by nie było takich sytuacji jak w Pucku, czy jakie niestety miały miejsce w polskim Sejmie, żeby nie było obrażających gestów ani słów - oświadczył w środę prezydent Andrzej Duda.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowany został także sztab wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

W środę zaprezentowany został skład sztabu wyborczego ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

„Jest jedna moja wielka prośba – do mojego sztabu, do młodzieży, ale także do wszystkich moich rodaków. Tak jak mówiłem, chciałbym by to była kampania kulturalna, by to była kampania z szacunkiem do kontrkandydata, do wyborców, do zwolenników każdego z kandydatów w tych wyborach. To jest dla mnie niezwykle istotne”

– mówił Duda podczas spotkania w siedzibie jego sztabu.

„Proszę o to, by nie było takich sytuacji jak w Pucku, czy takich sytuacji, jakie niestety miały miejsce ostatnio w polskim Sejmie, żeby nie było obrażających gestów, obscenicznych, by nie było obrażających słów, by nie było obrażających zachowań”

– podkreślił prezydent.

Zaznaczył, że jest to coś, co w polskiej polityce nigdy nie powinno mieć miejsca. Wyraził nadzieję, że w tej kampanii wszyscy pokażą, że w polskiej polityce nie ma miejsca na takie działania i że można ją prowadzić inaczej.

Prezydent apeluje o kulturę w kampanii i prezentuje sztab wyborczy Radio Zachód 8 sierpnia 2020

⬆ Fot. PAP/Marcin Obara

Szefową kampanii Andrzeja Dudy będzie mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, Joachim Brudziński szefem sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło szefową sztabu programowego – poinformował w środę europoseł Adam Bielan, który został rzecznikiem sztabu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku