°C

Studenckie pamiątki sprzed lat poszukiwane!

fot. Marta Czechowska
 

Trwają przygotowania do tegorocznych, jubileuszowych Bachanaliów. Jednym z elementów studenckiego święta w Zielonej Górze będzie w tym roku wystawa prezentująca aktywność zielonogórskiego środowiska akademickiego na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Organizatorzy Bachanaliów szukają więc pamiątek z dawnych lat.

– Mamy nadzieję, że znajdziemy ich wiele i pokażemy na przygotowywanej przez nas wystawie – mówi Marek Herejczak ze Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego:

 

Tegoroczna edycja zielonogórskich Bachanaliów będzie miała charakter jubileuszowy, ponieważ święto organizowane będzie po raz 50. Marek Herejczak przypomina jednak, że historia studenckich zabaw w Zielonej Górze jest jednak starsza, bo sięga 1965 roku:

 

Dodajmy, że tegoroczne Bachanalia w Zielonej Górze odbędą się od 18 do 23 maja. W trakcie imprezy wystąpią m.in. Krzysztof Krawczyk, Łydka Grubasa i raper Mata.

Studenckie pamiątki sprzed lat można przynosić do siedziby Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, która mieści się w akademiku rzepicha przy ul. Podgórnej lub zostawić w biurze promocji UZ w rektoracie uczelni przy ul. Licealnej.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku