°C

Policjanci odzyskali maszynę budowlaną wartą milion zł

Fot. Lubuska Policja
 

Policjanci z Przewozu odzyskali wartą ponad milion zł specjalistyczną maszynę budowlaną, która została skradziona w Niemczech. Zarzuty jej kradzieży usłyszał 32-letni mężczyzna – poinformowała we wtorek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

„32-latek usłyszał w prokuraturze zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. recydywy, a także zarzut posiadania substancji psychotropowych. Śledztwo ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Mężczyźnie może grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności”

– powiedziała Berestecka.

W czwartek (13 lutego br.) na posterunek policji w Przewozie zgłosili się pracownicy jednej z firm budowalnych z Niemiec i zgłosili kradzież sprzętu o wartości ponad mln zł. Do kradzieży doszło w miejscowości sąsiadującej z przygranicznym Przewozem.

Policjanci udali się w rejon mostu granicznego, przez który miał przejechać skradziony pojazd. Po śladach pozostawionych na drodze dotarli do lasu, gdzie znaleźli skradzioną maszynę.

„Krótko potem zatrzymali podejrzanego 32-latka. Miał przy sobie niewielką ilość narkotyków. Po wykonaniu czynności procesowych jeszcze tego samego dnia właściciel mógł odebrać maszynę”

– dodała Berestecka.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku