°C

Pierwszy Klub Seniora w gminie Żary

Fot. Aniela Agopsowicz/Gmina Żary
 

Wyremontowaną siedzibę ma Klub Seniora w Mirostowicach Górnych. Kosztowała prawie 160 tysięcy złotych. To pierwsza tego placówka dla osób w wieku 50+ w gminie Żary.

– Prawie 120 tysięcy złotych pozyskaliśmy z rządowego programu Senior+, resztę dołożyła gmina – mówi wójt Leszek Mrożek.

Wójt mówi, że to pierwsza, ale nie ostatnia tego typu placówka w gminie Żary, myśli o kolejnej, być może w rejonie Bieniowa czy Biedrzychowic.

Grażyna Niemczyk, prezeska Stowarzyszenia Klubu Seniorów podkreśla, że działają już trzeci rok, wcześniej spotykali się w bibliotece lub świetlicy wiejskiej. Założycielami klubu byli Andrzej Walczak i Krzysztof Majewski. Na początku przychodziło siedem osób, teraz 20:

Jak podkreśla wojewoda Władysław Dajczak, rząd ma pieniądze na tworzenie tego typu klubów w ramach programu Senior+. Obecnie w województwie jest 31 takich placówek, kolejne gminy starają się o dofinansowanie na ten cel.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku