°C

Kradzione panele fotowoltaiczne odzyskane przez straż graniczną

straż graniczna

Strażnicy graniczni ze Świecka odzyskali 112 paneli fotowoltaicznych, które zostały skradzione w Niemczech. Ich wartość to ok. 64 tys. zł. Do sprawy zatrzymano przewożących je mężczyzn – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

„Polacy w wieku 20 i 23 lat poinformowali funkcjonariuszy SG, że samochód z całym wyposażeniem otrzymali od nieznanego im mężczyzny 30 km przed granicą z Polską, a następnie mieli nim pojechać we wskazane miejsce”

– powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że zatrzymani – z samochodem i kradzionym towarem – zostali przekazani słubickiej policji, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Do przejęcia transportu doszło w piątek w rejonie granicznego Świecka. Patrol SG wytypował tam do kontroli ciężarówkę, która właśnie przyjechała z Niemiec. Autem podróżowało dwóch Polaków. W skrzyni ładunkowej pojazdu było 112 paneli fotowoltaicznych. Służby niemieckie potwierdziły, że pochodzą z kradzieży w ich kraju.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku