°C

Będzie postępowanie ws. zabicia chronionych zwierząt w Gorzowie

fot: P.Kurtyka
 

Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie wycinki krzaków i samosiejek przy ul. Niepodległości na tyłach szpitala psychiatrycznego.

W wyniku podjętych tam prac zabitych zostało przynajmniej kilkanaście jeży, które – przypomnijmy - są pod ścisłą ochroną. Na miejsce wezwana została policja.

 W internecie zawrzało. Mieszkańcy publikują zdjęcia martwych zwierząt i piszą o „jeżach zabitych we śnie”. Rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela przyznaje, że taka sytuacja nigdy nie powinna się zdarzyć:

Jak się okazuje, spraw miała swój początek w apelach mieszkańców żeby uporządkować teren wzdłuż wydeptanych tam ścieżek. Nikt nie przypuszczał jednak, że ktoś zdecyduje o tak radykalnych pracach. Całą sytuację opisał na facebooku m.in. Paweł Kurtyka, mieszaniec pobliskich domów. Jego zdaniem, osoby odpowiedzialne za zniszczenie zieleni i zabicie zwierząt, muszą zostać ukarane:

O ewentualnym ukaraniu urzędników Wiesław Ciepiela mówić jeszcze nie chce. Wszystko będzie zależało od wyników postępowania wyjaśniającego.

Na działce gdzie znaleziono martwe jeże była między innymi Anna Dryglas, koordynator OTOZ Animals w Gorzowie. – Moje serce rozpadło się na tysiąc kawałków – wspomina ze łzami w oczach znana w mieście obrończyni praw zwierząt:

Na razie nie wiadomo jak długo trwać będzie postępowanie wyjaśniające. Będziemy dopytywać o jego wyniki.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku